Dnia 28 kwietnia 2023 r. w Płocku w Centrum Badawczo-Rozwojowym PKN ORLEN S.A. odbyło się spotkanie podsumowujące Konkurs o nagrodę Prezesa Zarządu Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. na najlepszą pracę badawczą wykonaną na rzecz Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. przez pracowników jednostek naukowych działających na terytorium RP.

Z przyjemnością informujemy, że zespół pracowników Instytutu Technologii Paliw i Energii w składzie Tomasz Spietz, Krzysztof Jastrząb, Szymon Dobras, Tadeusz Chwoła, Aleksander Krótki, Adam Tatarczuk i Rafał Fryza, za wykonanie pracy pt. „Opracowanie warunków procesu wychwytu i doczyszczania CO2 z rekomendowanych strumieni gazu spalinowego o wysokiej zawartości CO2, uzyskanego w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN S.A. w Płocku” otrzymał nagrodę III stopnia. Nagrodę w imieniu zespołu realizującego odebrał kierownik projektu Krzysztof Jastrząb, prof. ITPE.

Nagrodzonym kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej.

 Przygotował: Zakład Transformacji Energetycznej