Biskupice to najstarsza dzielnica Zabrza, w tym roku świętuje 780-lecie istnienia. W niedzielę 25 czerwca odbyła się uroczysta msza święta z okazji 780-lecia dzielnicy Biskupice oraz w intencji byłych i obecnych pracowników Instytutu.

W Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Rady Dzielnicy, lokalnych społeczności. W tym gronie nie zabrakło również pracowników Instytutu Technologii Paliw i Energii. Przypominamy, że Instytut Technologii Paliw i Energii już blisko 75 lat niezmiennie ma swoją siedzibę w dzielnicy Biskupice.

Tydzień wcześniej 17 czerwca odbył się Jubileuszowy Festyn Rodzinny z okazji 780-lecia Biskupic z wieloma atrakcjami, szczególnie dla najmłodszych. Społeczność Biskupic licznie uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Z przyjemnością informujemy, że Instytut Technologii Paliw i Energii jest Partnerem ogłoszonego przez Radę dzielnicy Biskupice KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ZABYTKOWE MIEJSCA BISKUPIC” Więcej szczegółów w regulaminie.

Rozstrzygnięcia w konkursie.


Na zakończenie przypominamy, że w tym roku mija 10 lat kiedy Instytut Technologii Paliw i Energii ufundował wykonanie repliki dokumentu księżnej Wioli z 1243 roku. W dokumencie tym pojawia się po raz pierwszy nazwa Biskupice. Oryginał dokumentu znajduje się w Archiwum Archidiecezjalnym we Wrocławiu. Replika dokumentu jest wystawiana w Muzeum Miejskie w Zabrzu.

Więcej piszemy na ten temat TUTAJ.


Krótka fotorelacja z obu wydarzeń dzięki uprzejmości Portalu Biskupice