W dniach 16-17 maja 2024 r. w Hotelu Kotarz Spa & Wellness w Brennej odbyła się XVII konferencja naukowo-techniczna pt. Nowoczesne ogrzewnictwo – Transformacja paliwowa.

Wydarzenie organizowane przez Instytut Technologii Paliw i Energii wraz z Instytutem Energetyki i Światem Kominków, Kominki.org, KOMINKI PRO już od ponad 15 lat jest najważniejszym wydarzeniem integrującym branżę wytwórców indywidualnych urządzeń grzewczych. Podczas dwudniowej konferencji wręczono nagrody PŁOMIEŃ ROKU 2024 magazynu Świat Kominków, dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń z branży kominkowej.
W trakcie konferencji poruszono następujące główne tematy dotyczące:

  • wpływu transformacji paliwowej i zmian legislacyjnych na działalność branży,
  • zapisów Uchwał Antysmogowych w kontekście wymagań dla urządzeń o mocy 0,5-1 MW,
  • nowych wymagań i zmian legislacyjnych,
  • praktycznego i wymaganego prawnie podejścia do oznaczenia wyrobów znakiem CE,
  • programów dotacyjnych i kontrolnych urządzeń grzewczych wprowadzanych na rynek,
  • nowej oferty paliw niskoemisyjnych,
  • kotłów c.o., miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń oraz biokominków.

Dzięki wysokiej frekwencji naszych przyjaciół, współpracowników i klientów konferencja stanowiła wyważone i perspektywiczne forum wymiany najnowszej wiedzy i doświadczeń praktycznych istotnych z punktu widzenia przedstawicieli branży kotlarskiej, kominkowej, zduńskiej i kominiarskiej oraz branży biomasowych i węglowych paliw stałych.

Trudno opisać wszystkie kwestie merytoryczne poruszane w trakcie konferencji, jednak należy zwrócić uwagę, że preferowaną metodą na odnalezienie się w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, jest przede wszystkim elastyczność w dopasowaniu się do wymagań klienta, często trudnego i wymagającego. Nie jest to łatwe, ale konieczne. A biorąc to pod uwagę już dziś zapraszamy do przeglądania naszej strony internetowej oraz konta na facebooku.

Rzeczywistość, w której przyszło nam żyć i pracować jest bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna, jednak mamy nadzieję, że za rok zaprosimy Państwa na XVIII już edycję naszej konferencji, gdzie jak zawsze dołożymy wszelkich starań, by bezpośrednio lub pośrednio wspierać Państwa działania i wykonywane prace.

Dziękujemy Wszystkim za udział i zapraszamy za rok.Przygotowała: Katarzyna Matuszek
Zakład Ochrony Powietrza

 


Fotorelacja