Instytut Technologii Paliw i Energii miał w tym tygodniu przyjemność gościć delegacje zagraniczne. W dniu 19.06.2024, we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, zorganizowaliśmy wizytę techniczną poświęconą rozwojowi technologii CCS (Carbon Capture and Storage).

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Acceleration of Climate Change Mitigation Technologies Deployment: Polish-Norwegian CCS Network oraz wizyt studyjnych organizowanych przez Centrum Energetyki AGH. Częścią projektu jest Międzynarodowa Szkoła CCS oraz Sympozjum CCS, w ramach których przewidziana jest prezentacja krajowego potencjału w obszarze technologii wychwytywania CO2 w Polsce.

Przedstawiciele ITPE mieli także przyjemność przedstawić infrastrukturę badawczą Grupy TAURON w Łaziskach Górnych, gdzie realizowali wspólnie kluczowe dla CCS pilotowe projekty badawcze:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w poszerzanie wiedzy w zakresie innowacyjnych technologii!Przygotował: Adam Tatarczuk
Zakład Transformacji Energetycznej