W dniach 4-6 września 2023 r. w Bełchatowie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży energetycznej. To jubileuszowe sympozjum stanowiło platformę do dyskusji nad szeregiem kluczowych kwestii, rozpoczynając od tematu zielonej transformacji i sięgając po zagadnienia związane z energetyczną suwerennością.

Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia było wydawnictwo BMP, Gospodarzem Honorowym firma PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., natomiast Instytut Technologii Paliw i Energii (ITPE) pełnił funkcję patrona merytorycznego.

Kierunki dyskusji wyznaczyła debata pod tytułem „Energetyka w ujęciu lokalnym i globalnym”. Ponadto, odbył się również publiczny wywiad zatytułowany „Rola PGE GiEK SA w transformacji polskiej energetyki”, którego udzielił Norbert Grudzień, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych i Transformacji w PGE GiEK S.A. Warto zaznaczyć, że ciekawe wnioski można było wyciągnąć również z debaty dotyczącej „Lokalnej energetyki ? przyjaznej środowisku i społeczności”.

Autor w czasie prezentacjiInteresującą częścią konferencji był panel tematyczny poświęcony energetyce neutralnej klimatycznie, który był prowadzony przez przedstawiciela ITPE. W trakcie tego panelu, zaprezentowany został referat zatytułowany „Usuwanie CO2 ze spalin i możliwości jego zagospodarowania”, którego autorami byli Adam Tatarczuk, Tomasz Billig oraz Jarosław Zuwała.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji.Przygotował: Adam Tatarczuk
Zakład Transformacji Energetycznej